ŠKOLNÍ VÝLET – ZOO OLOMOUC (18. 6. 2024)

V úterý ráno jsme autobusem vyrazili na školní výlet. Cílem naší cesty bylo ZOO v Olomouci.

o příchodu ke vchodu do ZOO, nás přivítali naši průvodci. Měli jsme totiž domluvenou komentovanou dotykovou prohlídku. Nejdříve jsme zašli mezi terária, kde jsme viděli spoustu žab, hady i kobylky. Měli jsme možnost sáhnout si i na korálovku. Viděli jsme i lebky žiraf, plameňáka a vejce pštrosů. Naše průvodkyně nám vyprávěla i o životě opic.
Jakmile skončil náš hodinový program, šli jsme se podívat za živými žirafami. Následovala svačina a okružní jízda vláčkem. Nejvíce se nám všem líbili bílí vlci, kteří chodili blízko našich vagónků. Budili v nás nejen pocity obdivu ale i strachu. Z vláčku směřovaly naše kroky k netopýrům. Ti nám létali přímo nad hlavami.
Na závěr jsme nakoupili suvenýry a něco dobrého k snědku. Poslední minuty jsme strávili na dětském hřišti u ZOO. Sluníčko nám svítilo celý den a my jsme si to krásně užili.
  • ŠKOLNÍ VÝLET – ZOO OLOMOUC (18. 6. 2024)