Školní výlet 2. S

Druhý den nemělo pršet ani být velké horko a tak jsme se rozhodli, že pojedeme na výlet.

Návštěvu Brna jsme volili proto, že jsme si o tomto městě také povídali v hodinách vlastivědy i prvouky. Obešli jsme si Zelný trh, kde byl čilý ruch. Lidé nakupovali v stáncích zeleninu, ovoce, květiny i sazenice. Katedrála sv. Petra a Pavla pro nás všechny byla velkým zážitkem. Spolu s dětmi jsme přispěli do kasičky, a za to jsme si mohli zapálit svíčku a v duchu si něco přát. Prošli jsme se kolem hradu Špilberk, kde se v parku děti nasvačily. Procházkou jsme se dostali k Červenému kostelu. Na rohu Ulic Česká a Joštova jsme si dali vynikající zmrzlinu. Pak jsme pokračovali náměstím Svobody a Masarykovou ulicí zpět na hlavní nádraží a hurá domů. „Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!“
Napsala: Zdeňka Křížová
Foto: Petra Jakusidisová